Rodzaje tkanin

Chcesz zamówić torbę w konkretnej tkaninie?

Nie wiesz jak ją opisać, czym się charakteryzuje?

Przeczytaj koniecznie!

 

Tkaniny bawełniane, surowe

Tkaniny te, występują tylko w kolorze ecru, naturalnym. Są to tkaniny nie oprane i nie wykończone w żaden sposób (nie bielone, i nie farbowane), nie przygotowane pod druk, czy też zwykłe domowe pranie. W związku z powyższym, przy próbie prania torby, należy się liczyć z tym że straci ona fason a nadruk może lekko wyblaknąć.

 

Tkaniny bawełniane, barwione

Jest to tkanina, która została poddana procesowi oprania, stabilizacji oraz ubarwiona. Tkaniny takie charakteryzują się wykurczem do 6%, nie farbują, można je prać i prasować (nadruk zawsze prasujemy po lewej stronie).

 

Sploty tkanin używanych do produkcji toreb

Splot płócienny (lniany)

Typowy splot dla wielu tkanin bawełnianych. Produkuje się z nich pościele, obrusy, odzież oraz między innym nasze torby. Występuje głównie w gramaturze do 180g. Wątek i osnowa składają sie z jednej przeplatanej między sobą nitki. Tkanina jest dwustronna

Splot skośny (drelichowy – denim)

Typowy splot dla tkanin powyżej 180g, najczęściej stosowana do produkcji ubrań roboczych, widać wyraźny prążęk. Najpopularniejszy splot jest tkany z 1 nitki wątku i 3 nitek osnowy. Tkanina jest jednostronna.

Splot panamowy (canvas)

Splot stosowany dla grubych tkanin, zbliżony wyglądem do splotu płóciennego jednak wątek i osnowa składa się z 3 splecionych ze sobą nitek. Tkanina jest dwustronna.

SZYBKI KONTAKT
Masz pytania?
Zadzwoń!
P.P.H.U SAMPLA
Wzory

Wybierz torbę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Zamówienie

Nie wiesz jak zamówić?

Sprawdź tutaj!

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.