FAQ

1. Czy torby wykonywane są w Polsce?

Nasze torby w 100% są produkcji polskiej. Wspieramy rynek krajowy poprzez zamawianie tkanin od regionalnych dostawców.

2. Jaka jest minimalna ilość wyrobów, jaką mogę zamówić?

Z uwagi na ekonomię staramy się przyjmować zamówienia od 100 szt. Jednak, jeśli mamy na magazynie tkaninę, jaka Cię interesuje, możemy uszyć nawet 1 sztukę.

3. Jaki jest termin wykonania torby?

Minimum produkcyjne to 7 dni. Jednak wiele zależy od wolumenu i stopnia skomplikowania szycia, nadruku, czy też dostępności danej tkaniny.

4. Czy mogę zamówić torby barwione pod podany kolor Pantone?

Oczywiście ! Jednak musi być zachowane minimum barwiarskie. Przy tkaninie 150 g wychodzi około 3000 szt., a przy tkaninie 270 g minimum to 1900 szt. dla modelu 1A. Większych modeli będzie mniej.

5. W jakich kolorach dostępne są torby bawełniane?

Mamy największą, dostępną na rynku paletę kolorów tkanin, w 3 gramaturach. Na chwilę obecną to około 65 kolorów dla gramatur 150 g, 210 g i 270 g.

6. Jakie są sploty tkanin, z których może zostać wykonana torba?

W zależności od wybranej gramatury:

 1. 150 g – splot płócienny;
 2. 210 g – splot drelichowy;
 3. 245 g – splot drelichowy;
 4. 270 g splot drelichowy i panama;
 5. 280/300/350 g – splot drelichowy;
 6. 340 g – splot panama.

7. Jakie tkaniny zamówić, aby mieć pewność, że torba po praniu nadal będzie funkcjonalna?

Zalecamy zamawianie toreb z tkanin, które zostały poddane procesowi opierania (surówki oprane oraz tkaniny barwione).

8. Dlaczego torba z tkaniny surowej nieopranej, po praniu straciła swój fason, a nadruk wyblakł?

Tkaniny surowe to półprodukt w przemyśle tekstylnym. Jest to tkanina nieprzygotowana ani pod druk, ani pod pranie. Dopiero proces opierania nadaje tkaninie pożądanych cech. Stąd też jej niska cena. Jeśli zależy Ci na kolorze surówki i trwałości nadruku, zamów torbę z tkaniny już opranej.

9. Czy można zamówić torbę w innych wymiarach niż podanych na stronie?

Tak. Wymiary toreb podane na stronie, są wymiarami optymalnymi, najbardziej powszechnymi. Jednak z uwagi na to, że sami szyjemy i kroimy torby, to możemy zmienić wszystko, według życzenia Klienta.

10. Jaki jest maksymalny obszar zadruku na torbie?

Jesteśmy w stanie wykonać torbę w pełnym zadruku, bez ograniczeń w polu znakowania. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami dobierzemy najlepszą technikę znakowania, aby uzyskać oczekiwany efekt. Standardowo, bez pliku, przyjmujemy format A4 jednostronnie.

11. Potrzebuję torby „na wczoraj” – czy można coś z tym zrobić?

W cudach tez mamy doświadczenie 😉 Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły.

12. Czy każdy element torby może być w innym kolorze?

Tak. Bazujemy na tkaninach wykańczanych barwnikami reaktywnymi, czyli takimi, które nie puszczają koloru podczas prania. Każdy element torby może być w innym kolorze. W zależności od modelu, w innym kolorze może być korpus, uszy czy też listwa na dnie (jeśli jest).

13. Jaki jest proces produkcji?

Najpierw kroimy tkaniny, drukujemy wykroje, a następnie zszywamy elementy. Stąd plik z nadrukiem jest ważny już na samym początku procesu produkcji.

14. Czy nadruk na torbie musi być pośrodku?

Nie. Z uwagi na to, że torby szyjemy od podstaw, nadruk może wychodzić z bocznego szwu, lub tez zająć całą powierzchnię frontu.

15. Jakimi metodami znakowane są torby?

Wykorzystujemy wszystkie dostępne metody znakowania tkanin: sitodruk (woda, plastizol, wywab), termotransfer, DTF, DTG, folie Fock i Felx. W razie potrzeby drukujemy tkaniny „z metra” - metodą cyfrową, rotacyjną oraz drukiem płaskim. Przy torbach poliestrowych wykorzystujemy również druk sublimacyjny. W naszej ofercie znajdziesz również torby bawełniane haftowane.

16. Czy można zamówić torby z innych materiałów niż tkaniny bawełniane?

Tak, posiadamy szeroką bazę dostawców tkanin.

17. Czy szyjecie z materiałów powierzonych?

Niestety, ale nie. Podczas produkcji tkanin, poddawane są one wielu procesom. Nie zawsze są one nam znane, a mają ogromny wpływ na szwalność czy też podatność na druk. Sprawdzona tkanina daje nam gwarancję stworzenia pięknej raz wytrzymałej torby.

18. Czy wykonujecie szwy zapobiegające kurczeniu się tkaniny?

Nie ma takiego pojęcia. Żaden szew nie zapobiega kurczeniu. Kurczeniu zapobiega odpowiednie wykończenie tkaniny. To błąd w tłumaczeniu, który jest powielany przez wielu kupujących. Chodzi o szew zapobiegający strzępieniu się tkaniny– czyli po prostu owerlok. I tak wykonujemy szwy tymi maszynami.

19. Czy zamówione torby będą miały dokładny wymiar, jaki został zamówiony?

Wymiar wyrobu może wahać się nawet do 2 cm. Wynika to z samego procesu technologicznego. Tkaniny mogą skurczyć się lekko podczas druku, a szycie to jednak praca ręczna Pań szyjących. Stąd, jeśli zamawiasz torbę, w którą ma się zmieścić konkretny towar, zastanów się nad dodaniem lekkiego zapasu.

20. Jak pakowane są torby?

Torby pakowane są zbiorczo w kartony. Ilość w kartonie zależy od modelu i gramatury tkaniny. Standardowych toreb 1A, z tkaniny 150 g spakujemy 300 szt. Z tkaniny 270 g będzie ich 200 szt. Szczegóły podamy przy wycenie. Na życzenie, pakujemy torby w woreczki oraz w określone kartony fasonowe do dalszej dystrybucji.

21. Czy mogę odebrać zamówienie osobiście?

Tak, zapraszamy do naszej siedziby w Łodzi na ulicę Gorce 3.

22. Czy mogę otrzymać próbki toreb lub tkanin?

Tak, nie ma problemu. Wysyłamy zarówno próbki tkanin, jak i samych modeli. Są one bezpłatne. Koszt kuriera ponosi zamawiający.

23. W jaki sposób powinien być przygotowany plik do produkcji?

Odpowiednio przygotowany plik znaczenie ułatwi i przyśpieszy naszą pracę. Najważniejsze rzeczy, które go dotyczą to:
Plik powinien być w formacie edytowalnym: eps, cdr, Ai, PSD + PDF, abyśmy mieli pewność, że po otwarciu nie wkradł się nam żaden chochlik.

 1. Wszystkie czcionki powinny być zamienione na krzywe.
 2. Kolory nadane powinny być w określone w palecie Pantone solid coated.

24. Czy otrzymam wizualizację nadruku na torbie?

Wizualizacja jest jednym z procesów zamówienia i pozwala mieć pewność, że wszystko zostało dobrze zrozumiane przez obie strony. Wykonujemy ją oczywiście nieodpłatnie.

25. Czy wykonujecie wyceny telefonicznie?

Nie, nie wykonujemy telefonicznych wycen. Każdy model, każdy kolor, czy też ilość kolorów w nadruku to inna cena. To wszystko składa się na cenę końcową. Dając nam chwilę, masz pewność, że wszystko zostało rzetelnie podliczone.

26. Co powinno zawierać zapytanie o cenę toreb?

Abyśmy mogli szybko wykonać wycenę dla naszych Klientów, ważne jest, aby w zapytaniu zawarli oni najważniejsze informacje:

 1. Ilość sztuk.
 2. Model torby (lub oczekiwane wymiary).
 3. Kolor tkaniny.
 4. Gramaturę tkaniny.
 5. Plik z nadrukiem (lub ilość kolorów w nadruku).

27. Czy muszę mieć umowę z kurierem, aby odebrać zamówione torby?

Nie, nie musisz. Współpracujemy z firmą kurierską DPD. Możemy wysłać paczkę pod wskazany adres. Również Ty możesz być nadawcą takiej paczki. Nasze dane nigdzie się nie pojawią. Nie oklejamy kartonów taśmą, która mogłaby nas zidentyfikować. Dlaczego tak robimy? Jeśli chcesz komuś sprawić niespodziankę lub wysłać torby jako upominek dla Twojego kontrahenta, to nie będzie on wiedział, że to nie Ty jesteś nadawcą. Skraca to czas, jaki paczka musiałaby pokonać najpierw do Ciebie, potem do Twojego odbiorcy. Jest to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, które musiałbyś przeznaczyć na kolejną wysyłkę.

28. Jak mogę uatrakcyjnić torbę?

Do podstawowych modeli możemy zaproponować wiele dodatkowych rozwiązań:

 1. kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne, otwarte i zamykane na zamek;
 2. zapięcie torby na napę, zamek czy też zapięcie magnetyczne;
 3. uszy mogą być wykonane z taśmy parcianej;
 4. możemy wszyć taśmę z karabińczykiem na klucze;
 5. nadruki można wykonać również foliami metalicznymi (złoto i srebro).

29. Czy wszystkie torby muszą mieć uszy tej samej szerokości?

Nie. Proponujemy uszy z tych samych tkanin co torba o szerokości 2,5 cm, 3 cm, 4 cm, 5 cm i 6 cm. Dodatkowo uszy mogą być zastąpioną taśmą nośną polipropylenową lub bawełnianą. Do toreb plażowych mamy linki bawełniane mocowane w oczkach metalowych.

30. Jestem w Łodzi, czy mogę podjechać i obejrzeć Państwa torby na miejscu?

Tak, zapraszamy. Mamy szereg modeli, które można zobaczyć, dotknąć, czy przymierzyć. Możesz zobaczyć nadruki na żywo czy też poradzić się w kwestii rozwiązań, jakie możemy zastosować. Czekamy na Ciebie w Łodzi przy ul. Gorce 3.

31. W jakich godzinach można się z Państwem kontaktować?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego czy też osobistego. Pracujemy w godzinach 8-16 w dni powszednie.

32. Czym się zajmujecie?

Szyjemy wyroby z tkanin, na potrzeby rynku reklamowego, modowego czy też eventowego. Można u nas zamówić torby, kosmetyczki, fartuszki, parawany plażowe oraz wiele innych.😊

33. Co wyróżnia Was na tle innych firm?

Przede wszystkim ogromne doświadczenie w szyciu i druku, elastyczność, znajomość rynku tekstylnego, rozwiązań, jakie oferuje. A pojęcie „deadline” jest nam bardzo dobrze znane 😉

34. Czy otrzymam zamówioną ilość toreb co do sztuki?

W 99% tak. 1% to niespodziewane, losowe sytuacje, które mogą wydarzyć się podczas produkcji, na które nie mamy wpływu. Tak więc przyjmujemy, że 1% w populacji zamówienia może być 2go gatunku, lub też może być brak ilościowy.

35. Czy macie tkaniny z certyfikatem Oeko-Tex?

Wszystkie nasze tkaniny posiadają certyfikat Oeko-tex Standard 100 klas 1 i 2. Oznacza to, że są one dopuszczone dla artykułów dla niemowląt i małych dzieci do 3 lat oraz mogą mieć bezpośredni kontakt ze skórą (w przypadku wymagania klasy 1 należy nas o tym poinformować).

36. Jaki jest koszt znakowania toreb?

Koszty druku są określane na podstawie wielkości, ilości kolorów w nadruku oraz ilości toreb w zamówieniu. Dopiero te wszystkie dane pozwalają oszacować koszty. Inaczej się ma w przypadku ilości poniżej 100 szt. Dla takich ilości mamy określone minimalne koszty – są one zawsze stałe, bez względu czy robimy 10, 50 czy 80 szt. Do wyceny haftu potrzebujemy plik, gdyż jego cena jest określana na podstawie ilości wkłuć igły.

37. Czy wszystko da się wydrukować sitodrukiem?

Prawie tak. Minimalna, bezpieczna kreska, jaką można wydrukować sitodrukiem, nie powinna być cieńsza niż 0,5 mm. Ilość barw w nadruku to 8 kolorów na jasnej torbie i 7 kolorów na ciemnej torbie. Kolory możemy mieszać, uzyskując dodatkowe kolory wypadowe, lub tez wydrukować CMYK dla bitmap.

38. Jak długo będę czekać na wycenę?

Standardowo staramy się robić wyceny na bieżąco, tego samego dnia. W przypadku dużej ilości stosujemy zasadę kolejności wpłynięcia maila. Stąd czas może się wydłużyć do dnia następnego. Jeśli w tym czasie nie dostaniesz wyceny możliwe, że mail trafił do spamu i wówczas prosimy o kontakt telefoniczny na jeden z podanych na stronie numerów.

39. Nie znam się na gramaturach tkanin, do czego można porównać poszczególne gramatury?

Żeby przybliżyć gramatury porównamy je do materiałów, które na pewno znasz:

 1. 150 g to tkanina zbliżona do pościeli;
 2. 210 g to tkanina zbliżona gramaturą do ściereczek kuchennych;
 3. 245 g spotykamy w fartuchach kuchennych;
 4. 270/280 g gramatura stosowana na odzież roboczą;
 5. 350 g to już naprawdę grubasek, tego typu gramatury spotykamy w tkaninach obiciowych.

Należy zwrócić na to uwagę, ponieważ ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale również obciążeniowe. Im wyższa gramatura tym obciążenie może być większe.

40. Czy uszy od toreb są mocowane krzyżykami?

To dodatkowa operacja. Wykonujemy je na wszystkich uszach powyżej 3 cm szerokości (inne do uzgodnienia). Posiadamy specjalistyczne maszyny, pozwalające nam wykonać wszelkiego rodzaju wzmocnienia krzyżykowe oraz ozdobne rygle na mocowaniu uszu, szwach bocznych, czy też jako detal dodający torbie smaku.

41. Mam grafikę jednak nie mam pomysłu na torbę. Pomożecie?

Mrrrr…. To, co tygryski lubią najbardziej. Nie projektujemy nadruków, ale zaproponujemy torbę pasującą do Twojej grafiki. Mamy głowy pełne pomysłów i rozwiązań. Możesz być pewien, że pozytywnie Cię zaskoczymy.

42. Jak prać i prasować torby?

Torby pierzemy w temperaturze 40 stopni, ręcznie. Nie suszymy w suszarce. Nadruki prasujemy po lewej stronie, unikając bezpośredniego kontaktu z płytą żelazka.

43. Jaka jest nośność torby bawełnianej?

Standardowo to 5 kilogramów. Można ją zwiększyć, używając innych nici, czy grubszej tkaniny. Wszystko jest kwestią dalszych ustaleń i wymagań Klienta.

44. Czemu torby bawełniane są ekologiczne?

Po niemal 4 miesiącach tkanina potrafi stracić nawet 90% swojej wagi. To oczywiście zależy od jej grubości, ale i tak to niezły wynik. Poza tym torbę można wyprać i z powodzeniem używać „aż się ucho nie urwie”. Są one znaczenia lepsze od jednorazówek dostępnych w sklepach, ponieważ można używać ich wielokrotnie.

45. Co można nosić w torbach bawełnianych?

Na to pytanie, musicie Państwo odpowiedzieć sobie sam. Podpowiemy tylko, że mogą to być zakupy, ulotki reklamowe, dres na siłownię. Wkładamy nasze serca w produkowane torby. 😊

SZYBKI KONTAKT
Masz pytania?
Zadzwoń!
P.P.H.U SAMPLA
Wzory

Wybierz torbę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Zamówienie

Nie wiesz jak zamówić?

Sprawdź tutaj!