Na czym polega druk sublimacyjny?

 • Sampla - Torby bawełniane i reklamowe

Metoda druku sublimacyjnego zdobywa coraz większą popularność w ostatnich latach. Ta prosta, ekonomiczna i ekologiczna technika pozwala na personalizację ulubionych przedmiotów za pomocą wybranej grafiki lub napisu. W niniejszym artykule wyjaśnimy na czym polega technika druku sublimacyjnego?

Co to jest sublimacja?

Druk sublimacyjny to innowacyjna metoda, która zdobywa serca entuzjastów personalizacji. Pozwala ona w prosty sposób przekształcać zwykłe przedmioty w unikalne dzieła sztuki. Dzięki zastosowaniu specjalnych barwników sublimacyjnych, możliwe jest uzyskanie trwałych, kolorowych i niewyczuwalnych w dotyku nadruków. Sublimacja, jako technika druku, wykorzystuje unikalne zjawisko sublimacji. Proces ten obejmuje nanoszenie specjalnych tuszy na papier sublimacyjny, znany również jako transferowy. Następnie, poprzez zastosowanie wysokich temperatur przy użyciu pras do sublimacji, nadruk jest przenoszony na torbę wykonaną z poliestru lub posiadającą powłokę poliestrową.

To, co wyróżnia sublimację, to jej niezwykła trwałość. Nadruk zachowuje wysoką jakość nawet po wielu praniach, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla toreb, które często poddawane są intensywnym cyklom prania.

Czym wyróżnia się druk sublimacyjny? Poznaj zalety sublimacji

Druk sublimacyjny to nie tylko metoda druku, to także zestaw unikalnych zalet, które sprawiają, że stał się ulubieńcem w świecie personalizacji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety druku sublimacyjnego:

 • Trwałość i jakość nadruku
  Druk sublimacyjny zapewnia niezwykłą trwałość i jakość nadruku. Nawet po wielu praniach i intensywnym użytkowaniu barwy pozostają żywe i niezwykle trwałe, co czyni tę technologię idealną dla osób poszukujących trwałych rozwiązań.
 • Kolorowa precyzja - odwzorowanie barw na najwyższym poziomie
  Zaletą druku sublimacyjnego jest nie tylko bogata paleta kolorów, ale także precyzyjne odwzorowanie barw. Dzięki tej technologii można osiągnąć intensywne, soczyste kolory, co sprawia, że nadruki są w pełni zgodne z oryginalnym projektem.
 • Niewyczuwalność w dotyku
  Nadruki sublimacyjne są praktycznie niewyczuwalne w dotyku, co oznacza, że nie tworzą dodatkowej warstwy na materiale. To nie tylko estetyczne, ale także zapewnia wyjątkowy komfort noszenia.
 • Uniwersalne zastosowanie
  Druk sublimacyjny doskonale sprawdza się w różnych dziedzinach. Od toreb materiałowych po materiały reklamowe, ta technologia umożliwia personalizację praktycznie każdego przedmiotu, nadając mu unikalny charakter.
 • Odporność na warunki zewnętrzne
  Nadruki sublimacyjne są odporne na działanie warunków atmosferycznych. To oznacza, że można śmiało korzystać z przedmiotów zadrukowanych tą technologią zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie obawiając się utraty jakości.
 • Ekologia w druku - świadomy wybór dla Planety
  Druk sublimacyjny korzysta z ekologicznych barwników, co sprawia, że jest bardziej przyjazny dla środowiska w porównaniu do niektórych innych metod. Świadomy wybór, który łączy innowacyjność z dbałością o Planetę.
 • Szybkość i skuteczność - natychmiastowe efekty personalizacji
  Proces druku sublimacyjnego jest szybki i skuteczny. W krótkim czasie można uzyskać efektowne, spersonalizowane przedmioty, co sprawia, że ta technologia jest szczególnie atrakcyjna dla tych, którzy cenią sobie natychmiastowe rezultaty.

Druk sublimacyjny to nie tylko technologia, to zestaw zalet, które podkreślają jej wyjątkowość w świecie personalizacji. Odkryj magię trwałego, kolorowego i komfortowego znakowania – to wszystko dzięki drukowi sublimacyjnemu!

SZYBKI KONTAKT
Masz pytania?
Zadzwoń!
P.P.H.U SAMPLA
Wzory

Wybierz torbę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Zamówienie

Nie wiesz jak zamówić?

Sprawdź tutaj!